Wątek na Dyskusja użytkownika:Zgorzel

Skocz do: nawigacja, szukaj
Bagration (dyskusjaedycje)

ale z jednym jest chyba jakiś samoistny błąd - w podglądzie mam czarnobiałe zdjęcie niemieckiego miasta.

Ta wiki bazuje na zasobach multimedialnych Wikimedia Commons, stąd jeśli nazwa przesłanego przez Ciebie zdjęcia jest identyczna z nazwą już istniejącego innego zdjęcia z tych zasobów to ono zostanie automatycznie podstawione. Dlatego aby tego uniknąć warto stosować unikalne nazwy plików, odzwierciedlające to co one przedstawiają. Np. zamiast nazwy Główna ulica Główna ulica miasta Czarnobyl. Zaraz postaram się to naprawić.

Zgorzel (dyskusjaedycje)

Ok, teraz rozumiem.

Bagration (dyskusjaedycje)

Jeszcze jedna istotna informacja. Na stronie zdjęcia warto dodać infobox informacyjny, w niedalekiej przyszłości wszystkie zdjęcia będą je posiadały. Przykładowa ramka. Warunki udostępniania ustalasz ty, najlepiej gdybyś zdjęcia swojego autorstwa oznaczał małym znakiem wodnym, unikniesz wtedy naruszenia twoich praw autorskich. Na wiki przyjąłem licencję CC BY-NC-SA 4.0 na treść z wyłączeniem zdjęć. Oznacza to że treść może być rozpowszechniana za uznaniem autora, bez użycia komercyjnego, na tych samych zasadach.

We wszystkich zdjęciach opatrzonych znakiem wodnym pripyat-city.ru jest natomiast informacja że na publikację została udzielona pisemna zgoda jej autora gdyż ta strona dozwala niekomercyjny użytek jeśli zostanie na zdjęciach zachowany oryginalny znak wodny.

Warto też kompresować zdjęcia przed ich publikacją gdyż wiki nie posiada na razie takich mechanizmów.

Opis

SKALA

Źródło

pripyat-city.ru

Data

.

Autor

archiwum Witalija Kozłowa

Warunki udostępnienia

Za pisemną zgodą autora na publikację.

Zgorzel (dyskusjaedycje)

Dziękuję za informację, przyjąłem.

Odpowiedź na „Błąd w zakresie przesyłanych zdjęć.”